Kirjeldus
Vene tsaar Alexander II palus Roedereril valmistada jook läbipaistvas pudelis lameda põhjaga ning kuldse sildiga. Lame pudeli põhi pidi kindlustama selle, et pudeli alla ei ole pomm peidetud. Pudeli läbipaistev värv pidi näitama, et tegemist ei ole mürgitatud joogiga. Šampanja toodeti parimatest ja vanimatelt puudelt saadud viinamarjadest. Pudel ise oli tol ajal valmistatud erilisest kristall – selgest tugevast klaasist, mille järgi sai šampanja ka oma nime – „Cristal Champagne“. Cristalist sai maailma esimene tõeliselt prestiižne šampanja.
Viinamarjapuude keskmine vanus on 35 aastat, pinnas on fossiiliderohke ja kriidine, andes šampanjale erilise elegantsuse ja mineraalsuse. Veini esmane kääritamine toimub 68% terasmahutites ning 32% suurtes tammevaatides. Malolaktilist kääritamist ei kasutata, et säilitada võimalikult algupärane ja puhas stiil. Šampanjat laagerdatakse 6 a setetel, misjärel seisab see veel 8 kuud veinikeldris enne kui müügile jõuab.
2012. a oli erakordselt keeruline aastakäik Champagne piirkonnas, kuid keerukad olud viivad väga tihti hoopis suurepärase tulemuseni. Madal saagikus, kuid kuiv korjeaeg andsid tulemuseks marjadele suurepärase küpsuse ja rikkaliku täidlase struktuuri. Ekspertide esmahinnangul üks parimaid aastakäike Champagne piirkonnas.