Louis Roederer Brut Nature Champagne 75cl

89.00

Maitseomadused ja aroom

Aroomis magusa tooniga kollased lilled, virsik, röstitud pähklid ja kuivatatud puuviljad. Algmaitse on kerge ja puuviljane, keskmaitse on kreemise tekstuuriga, elegantne ja värske. Järelmaitse on pikk ja kergelt vürtsikas.

Serveerimissoovitus

Ideaalne aperitiiv, austrid, mereannid, valge kala kõrvale.
Serveerida 6°C juures.

ALKOHOLISISALDUS: 12,0 %
VIINAMARJASORT: 33% Chardonnay, 33% Pinot Noir, 33% Pinot Meunier

Kategooria: Sildid: ,

Kirjeldus

Reimsi linnas paiknev Louis Roederer (1776) on üks väheseid siiani pereomanduses olevaid šampanjamajasid. Louis Roedererile kuulub Champagne piirkonnas 240 hektarit, olles sellega üks suurimaid viinamarja aedade omanikke.

Esimesed aiad – 100 hektarit osteti juba aastal 1850. aastal. Nende veinikeldrid on 7km pikad ning raiutud pinnasesse. 25% veine kääritatakse tammest vaatides ja 75% metallist tankides.
Louis Roederer hoiab eriti hoolikalt oma aedu, kasutades biodünaamililise põllumajanduse põhimõtteid. Samuti on saagikus 30% šampanjapiirkonna keskmisest madalam, mis tagab viinamarjade kontsentreerituma maitse. Louis Roderer laagerdab oma šampanjasid 2 korda kauem, kui seda ette näeb reeglistik.
Tänasel päeval on Louis Roederer esindatud rohkem kui 100-s riigis. Kogu tootmismaht on 3,5 miljonit pudelit, millest 75% eksporditakse.
10% Brut Premier baasveinist kääritatakse tammevaatides. 20% veinidest on vanemad aastakäigud. Toimub osaline malolaktiline fermentatsioon. Šampanja laagerdub pärmiseentel 3 aastat ja peale korkimist veel 6 kuud.