Louis Roederer Brut Premier Champagne 75cl

52.90

Maitseomadused ja aroom

Aroomilt värske ja veiniliku stiiliga. Lisaks on tunda kollaseid puuvilju, vaniljet, kerget rösti ja natuke vürtse. Maitselt kergelt soolakas, tsitruseline ja kreemine. Puuviljase Pinot Noiri ja kreemise Chardonnay kaunis kombinatsioon.

Serveerimissoovitus

Ideaalne aperitiiv, sobib austrite, mereandide ja õrna valge liha kõrvale.
Serveerida 6°C juures.

ALKOHOLISISALDUS: 12,0 %
VIINAMARJASORT: 40% Pinot Noir, 20% Pinot Meunier, 20% Chardonnay

Laost otsas

Kategooria: Sildid: ,

Kirjeldus

Reimsi linnas paiknev Louis Roederer (1776) on üks väheseid siiani pereomanduses olevaid šampanjamajasid. Louis Roedererile kuulub Champagne piirkonnas 240 hektarit, olles sellega üks suurimaid viinamarja aedade omanikke.

Esimesed aiad – 100 hektarit osteti juba aastal 1850. aastal. Nende veinikeldrid on 7km pikad ning raiutud pinnasesse. 25% veine kääritatakse tammest vaatides ja 75% metallist tankides.
Louis Roederer hoiab eriti hoolikalt oma aedu, kasutades biodünaamililise põllumajanduse põhimõtteid. Samuti on saagikus 30% šampanjapiirkonna keskmisest madalam, mis tagab viinamarjade kontsentreerituma maitse. Louis Roderer laagerdab oma šampanjasid 2 korda kauem, kui seda ette näeb reeglistik.
Tänasel päeval on Louis Roederer esindatud rohkem kui 100-s riigis. Kogu tootmismaht on 3,5 miljonit pudelit, millest 75% eksporditakse.
10% Brut Premier baasveinist kääritatakse tammevaatides. 20% veinidest on vanemad aastakäigud. Toimub osaline malolaktiline fermentatsioon. Šampanja laagerdub pärmiseentel 3 aastat ja peale korkimist veel 6 kuud.